Térdinamika

Térdinamika

Amikor valamilyen szokatlan történik az első, hogy egy „szakértő” szólal meg.

Ez csak ebben a korszakban van így. A „szokatlan” fogalmát az ember találta ki. Azt jelenti, „ezt még nem láttam”. A szakértőt azért fizetik, hogy mindenki tudja, mi is van egyáltalán.

Vajon tényleg az is van?

..Tudjuk is, mit mond a szakértő?”

A szakértő is tudja, vagy csak azért fizetik, hogy mondjon valamit.

Mi történik, olyan helyeken, ahol nincs internet?

Ugyanaz, vagy más. Változik attól az eredeti történet, hogy valaki megmondja (szerinte mi az)?

Nem.

Miért kell mindig mondani valamit, ha nincs rá magyarázat egy korszellem szerint?

Van elsőre olyan válasz, ami…. Bocsánat, előbb el kell mondani azt, ami a magyar nyelvben erre a helyzetre már létezik: „Mi az igazság?”

Azt hiszem ennek az egész kérdésnek egy teljes vetülete van, amit térdinamikának nevezünk..

Ha a térnek van szerkezete, mindig is volt, ha tér van.. Ez a szerkezet folyton változik, bármitől és bárkitől. Ezt nevezzük fizikának és a teljes valóság általunk értelmezett (nem mindig igaz) olvasata alapján az összes tudományágnak. Érdemes elgondolni, miért fontos nekünk az, hogy tudjuk mi van..

Mit jelent az a mondat: Te bolond vagy! Miért vannak elmegyógyintézetek? Azt az elmét kell gyógyítani, amiről nem tudjuk, mennyire igaz a jelenlegi uralkodó helyes/valós látásmód? (persze van az az elme…)

Az, amit statisztikailag a legtöbben állítanak? Úgy tetszik (!) ma a politikusok gondolják magukról

  1. mindent tudnak

  2. nekik kell azt közölni? (megint persze: amit ők okoztak, az tudják is – általában, vagy ha tudják, gyakran mást mondanak/hazudnak..)

Annyi korszak volt már, ahány politikai tér.. Minden területen.. Közben a tömegek (hála az „elemzőknek..”) még soha nem mutatták ilyen tisztán a tudatlanságot. Már nem is szabad megszólalni, mert záporoznak az ostobábbnál-ostobább „aktuális” hm.. szóval tudják.. A végső meglátás, ahogy Hamvas Béla a maga idejében megfogalmazta, „züllés” (depraváció) jelenségét).

Ez korszakonként egyre gyorsabb lecsúszást mutat. El lehet ezt kerülni?

Ehhez a folytonos figyelés, kritikus szemlélete kell. Miből tudjuk a züllés kiváltó okait?

Hát először is sok embernek ez a fogalom, felismerhetetlen, hiszen éppen benne van (folyamattudat). Először: a kritika arra való, hogy az embernek legyen egy alapállása (Hamvas), ami különbséget tud tenni a helyes és helytelen dolgok (folyamatok) között. Ez arra is alkalmas, hogy a legfontosabbat, a valóságot meglássuk. Mármint a térdinamika azon helyét, amiben mi jók lehetünk. Hiszen emberként mi más dolgunk lehetne?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük